Het is alweer tijd voor de nieuwsbrief! Met de laatste nieuwtjes en een Column van Mieke
Je kunt je nu nog opgeven!!
Ik vind wel een weg met jou.
Alleen jij ligt binnen op je kussen. Kendall en Simon liggen in de tuin en genieten van de eerste zonnige dag buiten. Jij durft niet; je bent al diverse keren naar de bijkeuken gelopen, zelfs een klein stukje in de garage gegaan maar toen weer snel terug gerend naar de woonkamer Je durft echt niet naar buiten te gaan. Binnen, in de woonkamer voel je je veilig, daar kan je niks gebeuren.
Vanuit de keuken zie ik je liggen op het tapijt. Voorpoten gestrekt naast elkaar, hoofd omhoog. Je kijkt recht voor je uit. Ik weet dat je luistert naar eventuele geluiden vanuit de tuin. Geluiden van de jongens. Maar het blijft stil. Je staat op en met trage passen loop je naar je kussen.
Voorzichtig laat je je door je poten zakken en nog voorzichtiger rol je jezelf op.
Je blijft kijken en luisteren. Maar nee, geen teken van de jongens.
Met een zucht steek je je neus tussen je voorpoten en sluit je je ogen.Ik vraag me af wat er nu in je omgaat. Zou je ook graag buiten liggen? Ik denk van wel. Of heb je toch liever dat de jongens binnen blijven? Er is zoveel waar je bang van bent. Zoveel wat je niet durft. En nog veel meer wat je nooit geleerd hebt.
Omdat je nooit de kans hebt gehad om een ontspannen hond te zijn.
Altijd alert zijn en beducht op gevaar. Zo ben je groot geworden.
Daar is je hele wezen op ingesteld. Gevaar kan overal vandaan komen.
Mensen, kinderen, honden, je durft ze niet te vertrouwen.
Je hebt geleerd dat je met hard geblaf iedereen bij je vandaan kunt houden.
En als we de vele littekens op je oude lijfje zien, dan begrijpen we dat je je vaak hebt moeten verdedigen om te overleven.Heel langzaam en voorzichtig proberen we je te laten ervaren dat niemand je meer kwaad of pijn zal doen. Ik zeg het niet helemaal correct; het is vooral Paul die jouw grote steun en toeverlaat is.
En ook nu komt hij naar je kijken en probeert hij je mee te nemen naar de tuin. Je loopt aarzelend mee tot in de garage, dan draai je snel om en ga je terug naar je veilige plek in de woonkamer.
Paul dringt niet aan, de zomer duurt nog lang, het komt vanzelf goed.
Ik denk niet dat ik overdrijf als ik zeg dat Paul de enige is die je vertrouwt.
Hij heeft je geleerd dat blaffen naar andere honden niet nodig is.
Hij houdt je stevig vast zodat jij voelt en weet dat je niets gevaarlijks kan gebeuren.
Daar voel je je veilig bij. Eigenlijk heel bijzonder want zo lang woon je nog niet bij ons.Het is etenstijd en dat geeft jou ook heel veel stress.
Maar ook daar hebben we een manier in gevonden: voor jullie alledrie worden op hetzelfde moment een bak brokken neergezet en wij gaan dan zitten. Niet opstaan zolang jullie nog niet klaar zijn met eten. En dat gaat goed. Je durft al veel rustiger te eten dan in de eerste weken.
Na het eten blijven Kendall en Simon binnen. Het is inmiddels te koud om nog langer buiten te liggen. Dat is fijn voor jou want nu lig je niet meer alleen.Cubana woont inmiddels ruim 7 maanden bij ons.
Ze kwam als een oude angstige hond en haar angsten zullen nooit helemaal verdwijnen.En heel eerlijk, het is niet altijd gemakkelijk om een antwoord te vinden op alles waar we mee te maken krijgen. Maar ook eerlijk is te vermelden, de voldoening die wij ervaren als iets wél lukt.
Zo worden we iedere ochtend begroet door een hele blije Cubana. Geweldig inderdaad. Maar Cubana heeft nooit geleerd hoe ze blijheid moet uiten dus ze sprong aanvankelijk bovenop Simon en Kendall. Lomp is het juiste woord. (Sorry Cubana) Maar tegelijk aandoenlijk en ontroerend.
Ook daar hebben we wat op gevonden: Paul loopt met haar meteen door naar de garage. Ik geef Kendall en Simon aandacht totdat bij Cubana de eerste dolle minuten voorbij zijn en dan gaan de jongens ook naar de garage.
Er komen regelmatig oudere honden voorbij die een thuis zoeken om daar hun laatste jaren door te brengen. Ze zijn echt niet altijd angstig. Ik denk zelfs de meeste niet. Uit ervaring kan ik zeggen dat je er heel blij van wordt wanneer je meemaakt dat een oudere hond opbloeit en geniet van zijn nieuwe leven dankzij jou. Echt waar.
Alleen binnen liggen
Uiteindelijk rolt ze zich op maar blijft wel gespitst op eventuele geluiden vanuit de tuin.
Tijdens het eten is ze altijd zenuwachtig. Er moeten vaak onaangename dingen zijn gebeurd
Na het eten liggen ze alledrie weer binnen; Cubana achter Kendall en Simon in zijn kleine mandje ernaast. (Want daar schijnt nog heel even de zon)
Mieke